O szkole

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Słupsku to pierwsza w regionie słupskim szkoła ponadpodstawowa niepubliczna o uprawnieniach szkoły publicznej, powstała z myślą o wspieraniu dorosłych i młodzieży w dążeniu do zdobywania wykształcenia i podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Mgr Małgorzata Iwańska – założyciel i dyrektor Zespołu Szkół – na początku lat '90 dostrzegła potrzebę zorganizowania szkoły, która w życzliwej atmosferze zapewni nie tylko zdobycie gruntownego wykształcenia ogólnego i specjalistycznego, ale przede wszystkim zagwarantuje nabycie umiejętności praktycznych, pomagających młodym ludziom sprostać wymogom stawianym przez zmienne warunki gospodarki rynkowej. Historia szkoły sięga roku 1992. Wówczas decyzję o zezwoleniu na utworzenie Szkoły wydał Kurator Oświaty w Słupsku. 1 września 1992 roku rozpoczął się pierwszy rok szkolny Prywatnego Zaocznego Liceum Ogólnokształcącego. Już w pierwszym roku istnienia powstało Prywatne Policealne Studium Zawodowe. W maju 1995 roku odbył się pierwszy egzamin dojrzałości. Z roku na rok powiększało się grono uczniów, jak i pedagogów. Również oferta rozszerzała się o nowe, poszukiwane na rynku pracy kierunki. Od lipca 1999 szkoła posiada własny budynek - obecna siedziba, mieszczącą się przy ulicy Przemysłowej 101. Rok szkolny 2001/2002 powitano utworzeniem Pomorskiego Centrum Edukacji Zawodowej, które postawiło sobie za zadanie podnoszenie kwalifikacji osób zatrudnionych w słupskich firmach.
Szkoła z roku na rok poszerza ofertę edukacyjną, dzięki czemu pozwala nie tylko uzupełnić wykształcenie, ale też zdobyć nowy zawód, niejednokrotnie pozwalający na przystosowanie się do nowych warunków życia i pracy.

DYREKTOR SZKOŁY

• Krzysztof Goliszek
  • Anna Janus
  • Daria Zwierz

podstawy przedsiębiorczości / prowadzenie działalności gospodarczej

• Aleksandra Adamowicz

hotelarskie

• Aleksandra Anuszewska
  • Justyna Piechowska

ochrona fizyczna osób i mienia

• Marek Janta Lipiński
  • Grzegorz Przybysz

sekretariat

• Agnieszka Firgolska

kierownik praktyk zawodowych

• Natalia Tittke

pedagog

• Beata Wrońska

psycholog

• Aleksandra Szwochertowska
  • Elżbieta Jacniacka

tyflopedagog

• Beata Świergal-Samsel

Biblioteka

Biblioteka to miejsce szczególne. Tutaj dobrze muszą czuć się zarówno książki, jak i korzystający z ich bogactwa ludzie. Nasza szkolna biblioteka nie jest tylko "wypożyczalnią lektur", ale jest miejscem spotkań uczniów podczas zajęć i poza nimi.

W skład SU w roku szkolnym 2023/2024 wchodzą:

• Ewa Palewska - przewodnicząca,
  • Antoni Hubert - zastępca przewodniczącej
oraz członkowie Samorządu:
  • Amelia Lauren,
  • Kinga Holiczko,
  • Oliwia Rahoza,
  • Alan Bogucki,
  • Konrad Kwapiński,
  • Martyna Iskra.

Samorząd Szkolny to cała społeczność uczniowska ZSP.

Opiekunem Samorządu Uczniowskiego jest Pani Olesia Złamaniec.

Pomoc Psychologiczno-Pedagogiczna

Zgodnie z obecnie obowiązującymi regulacjami i zasadami pomoc psychologiczno-pedagogiczna udzielana uczniowi w szkole polega na:
- rozpoznawaniu indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych ucznia,
- wspieraniu rodziców oraz nauczycieli w rozwiązywaniu problemów wychowawczych i dydaktycznych, a także rozwijaniu ich umiejętności wychowawczych,
- rozpoznawaniu indywidualnych możliwości psychofizycznych uczniów, w celu wspierania potencjału rozwojowego ucznia i stwarzania warunków do jego aktywnego i pełnego uczestnictwa w życiu szkoły oraz w środowisku społecznym.

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna w szkole udzielana jest dobrowolnie i nieodpłatnie.

W każdej chwili możecie zwrócić się do szkolnego pedagoga Pani Beaty Wrońskiej oraz psychologów (Pani Elżbieta Jacniacka i Pani Aleksandra Szwochertowska) ze swoimi pytaniami czy problemami.

Istnieje również możliwość indywidualnego ustalenia godziny spotkania po wcześniejszym kontakcie.

PADLET - wirtualny gabinet pedagoga szkolnego.

Absolwenci

Każdego roku mury naszej szkoły opuszczają uczniowie, którzy rozpoczynają kolejny etap życia. Część z nich kontynuuje naukę na wyższych uczelniach, inni podejmują pracę w zawodzie osiągając duże sukcesy. Wielu naszych absolwentów utrzymuje z nami kontakt oraz aktywnie uczestniczy w życiu szkoły. My zaś śledzimy ich losy i sprawdzamy jak w kolejnych etapach swojej kariery realizują wyznaczone przez siebie cele i pasje oraz sprawdzamy ich osiągnięcia.

Paulina Marcinkowska - uczęszczała do klasy o profilu technik żywienia i usług gastronomicznych i to właśnie w naszej szkole zainteresowała się gotowaniem oraz zdobyła wiedzę i umiejętności, które pozwoliły jej rozwinąć swoją pasję, jaką jest tworzenie niesamowitych wypieków. Od niedawna Paulina prowadzi w Słupsku swoją pracownię tortów artystycznych Leśna Słodycz, do której serdecznie Was zapraszamy!

Mateusz Sulik – ukończył szkołę w 2012r. zdobywając zawód technik kelner. Podczas nauki Mateusz wielokrotnie reprezentował szkołę w konkursach regionalnych i ogólnopolskich, m.in. w Małopolskim Konkursie Szkół Gastronomicznych w Krakowie, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. Po ukończeniu szkoły kontynuował naukę w Wyższej Szkole Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku oraz pracował jako kelner w kilku renomowanych trójmiejskich restauracjach, m.in. w restauracji ‘U kucharzy” w Sopocie, firmowanej nazwiskiem znanego restauratora Adama Gesslera. Aktualnie Mateusz jest menadżerem w jednej z najlepszych restauracji w Trójmieście - 1611 Restaurant, przy pięciogwiazdkowym hotelu Dwór Oliwski. Mateusz przyznaje, że jego praca jest jego pasją, a swój sukces zawdzięcza swojej determinacji, ciężkiej pracy oraz wiedzy i doświadczeniu, które zdobył uczęszczając do Technikum Zawodowego nr 1 w Słupsku.